Read Palimpsest by Catherynne M. Valente Free Online


Ebook Palimpsest by Catherynne M. Valente read! Book Title: Palimpsest
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 39.13 MB
The author of the book: Catherynne M. Valente
Edition: Mag
Date of issue: July 30th 2010
ISBN: No data
ISBN 13: No data
City - Country: No data
Loaded: 2846 times
Reader ratings: 3.4

Read full description of the books:Między życiem i śmiercią, snem i jawą, przy dworcu kolejowym poza krańcami świata znajduje się miasto Palimpsest. Trafienie do niego jest cudem, tajemnicą, darem i przekleństwem; podróż jest zastrzeżona dla tych, którzy zawsze wierzyli, że istnieje jeszcze inny świat poza tym, który na co dzień postrzegamy. Ci, który dane jest do niego trafić, zostają naznaczeni – po upojnej nocy na ich skórze pojawia się wytatuowana mapa cudownego miasta. Do tego królestwa pociągów-widm, lwich kapłanów, żywych kanji i kanałów pełnych śmietanki przybywa czworo podróżnych: Oleg - ślusarz z Nowego Jorku; November – pszczelarka; Ludovico – introligator, specjalista od oprawiania białych kruków; i młoda Japonka imieniem Sei. Każde z nich straciło coś ważnego – żonę, kochanka, siostrę, cel w życiu. to, co znajdą w Palimpseście, przejdzie ich najśmielsze wyobrażenia. Cudownie napisany i zachwycająco pomysłowy „Palimpsest” to książka dla wszystkich tych, którzy kochają stare mapy i odczuwają tęsknotę na dźwięk turkoczącego nocą pociągu. Współczesne arcydzieło, opowiedziane niepowtarzalnym głosem i z wyjątkową wrażliwością

W „Palimpseście” Catherynne M, Valente po prostu zwaliła mnie z nóg mistrzostwem w posługiwaniu się językiem – gęstym, opanowanym, narkotycznym, odpowiednim dla opowieści o dziwnej miłości i oglądanych w halucynacjach miastach” – pisze Warren Ellis, autor „Transmetropolitana”

„Opowieści sieroty” wprowadziły czytelników w niepowtarzalny i odurzający świat wyobraźni Catherynne M. Valente. Tym razem autorka tworzy lirycznie erotyczne miejsce magiczne, w którym groteska miesza się z pięknem, a podróż do niego zaczyna się od pocałunku nieznajomego…


Download Palimpsest PDF Palimpsest PDF
Download Palimpsest ERUB Palimpsest PDF
Download Palimpsest DOC Palimpsest PDF
Download Palimpsest TXT Palimpsest PDFRead information about the author

Ebook Palimpsest read Online! Catherynne M. Valente was born on Cinco de Mayo, 1979 in Seattle, WA, but grew up in in the wheatgrass paradise of Northern California. She graduated from high school at age 15, going on to UC San Diego and Edinburgh University, receiving her B.A. in Classics with an emphasis in Ancient Greek Linguistics. She then drifted away from her M.A. program and into a long residence in the concrete and camphor wilds of Japan.

She currently lives in Maine with her partner, two dogs, and three cats, having drifted back to America and the mythic frontier of the Midwest.


Reviews of the Palimpsest


AUSTIN

Rarely do the books make me cry, but this one could.

LOGAN

A cozy book that teaches small things, happiness, in detail!

ANNA

Bogus! You could have done better.

MICHAEL

The book caused contradictory feelings!

MADISON

Books are incredible magic that you can carry with you.
Add a comment
Download EBOOK Palimpsest by Catherynne M. Valente Online free

PDF: palimpsest.pdf Palimpsest PDF
ERUB: palimpsest.epub Palimpsest ERUB
DOC: palimpsest.doc Palimpsest DOC
TXT: palimpsest.txt Palimpsest TXT