Read Historia piękna by Umberto Eco Free Online


Ebook Historia piękna by Umberto Eco read! Book Title: Historia piękna
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 3.13 MB
The author of the book: Umberto Eco
Edition: Rebis
Date of issue: 2009
ISBN: No data
ISBN 13: No data
City - Country: No data
Loaded: 2141 times
Reader ratings: 7.8

Read full description of the books:Estetyczna i intelektualna przygoda z arcydzielami wszech czasów.

A jest tu zaiste piękno jeszcze bardziej prawdziwe, kiedy mianowicie ujrzysz w kimś i uwielbisz mądrość, nie patrząc zgoła na jego twarz, bo twarz może sobie być brzydka, kiedy po prostu pominiesz całą jego postać zewnętrzną i będziesz "ścigać" tylko jego wewnętrzne piękno.

Plotyn

Piękno świata dostrzegamy w pojedynczych elementach, na przykład w gwiazdach na niebie, ptakach w powietrzu, rybach w wodzie i ludziach na ziemi.

Wilhelm z Conches

Bez wątpienia jedną z przyczyn, dla których wielu ludzi nie ma właściwego poglądu na piękno, jest brak subtelnej wyobraźni koniecznej dla odczuwania bardziej wyrafinowanych wzruszeń. Wszyscy roszczą sobie pretensje do tej subtelności, wszyscy o niej mówią i chętnie widzieliby w niej sprawdzian wszelkich gustów i poglądów.

David Hume

I śmierć, i piękno zaiste to dwie istoty głębokie, co tyle mają błękitu i tyle czerni w źrenicy, jako dwie siostry straszliwe, płodne i wielkookie, o zagadce tej samej, tejże tajemnicy.

Wiktor Hugo"Piękno jest prawdą, prawda pięknem" - tylko tyle można wiedzieć i warto wiedzieć tu, na ziemi.

John Keats

Piękno jest zawsze dziwaczne. Rzec nie chcę, iż jest dziwaczne w sposób dobrowolny i na zimno, bo w takim przypadku byłoby potworem, wykolejonym z torów życia. Mówię, że zawiera zawsze odrobinę dziwaczności, która sprawia, że szczególnie jest piękne.

Charles Baudelaire

Książka ta - choć ilustrowana obrazami stu arcydzieł wszech czasów - nie jest kompendium wiedzy o sztuce. Obrazy, podobnie jak cytaty z dzieł literackich, od Pitagorasa po teksty współczesne, odzwierciedlają zróżnicowane pojęcia piękna, jakie pojawiały się na przestrzeni dziejów. Książka ilustruje, w jaki sposób pojmowano piękno natury, kwiatów, zwierząt, ciała ludzkiego, gwiazd, proporcji matematycznych, światła, drogocennych kamieni, Boga, szatana wreszcie.

Na podstawie tekstów filozofów, pisarzy, uczonych, mistyków i teologów oraz świadectw artystów można się także zorientować, w jaki sposób odczuwał piękno zwykły, przeciętny człowiek. Okazuje się, że nie tylko w różnych epokach, ale nawet w obrębie tej samej kultury ścierały się ze sobą różnorodne pojęcia na temat piękna. Czytelnik sam może się przekonać, czy w tak odmiennych swych przejawach koncepcja piękna zachowała pewne cechy stałe. W każdym razie przeżyje pasjonującą przygodę, estetyczna i intelektualną.


Download Historia piękna PDF Historia piękna PDF
Download Historia piękna ERUB Historia piękna PDF
Download Historia piękna DOC Historia piękna PDF
Download Historia piękna TXT Historia piękna PDFRead information about the author

Ebook Historia piękna read Online! Umberto Eco was an Italian writer of fiction, essays, academic texts, and children's books, and certainly one of the finest authors of the twentieth century. A professor of semiotics at the University of Bologna, Eco’s brilliant fiction is known for its playful use of language and symbols, its astonishing array of allusions and references, and clever use of puzzles and narrative inventions. His perceptive essays on modern culture are filled with a delightful sense of humor and irony, and his ideas on semiotics, interpretation, and aesthetics have established his reputation as one of academia’s foremost thinkers.


Reviews of the Historia piękna


OSCAR

The book has disappointed, little new, lots of water!

FRANKIE

Fantastic book!

FREYA

Phone number you need to drive to protect against robots.

DEXTER

I recommend it.

AVA

Masterpiece! Masterpiece! Masterpiece! Just an incredibly scary, deep and interesting book, penetration to shivers!
Add a comment
Download EBOOK Historia piękna by Umberto Eco Online free

PDF: historia-pikna.pdf Historia piękna PDF
ERUB: historia-pikna.epub Historia piękna ERUB
DOC: historia-pikna.doc Historia piękna DOC
TXT: historia-pikna.txt Historia piękna TXT